sobota, 16 lipca 2011
Kamień na ściany

Kamień na ściany.

 

Ściany z kamienia zyskują ostatnio na popularności. O ile takich materiałów na rynku jest sporo a na pierwszy rzut oka teoretycznie wybrać wystarczy tylko kolor bo wszystko jest identyczne w praktyce okazuje się, że wybór i detale mają znaczenie. Oto najczęściej pojawiające się "szpileczki", które wychodzą po zakupie i zamontowaniu kamienia na ścianach:

1. Jeśli wybierzemy kamień, który powstawał jako skała osadowa (nie każdy) wątpliwej jakości gwarantowane mamy, że z biegiem czasu będziemy mieć dużo sprzątania. Niektóre okładziny kamienne "łuszą" się odchodząc od głównej płytki płatami kamienia. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są okładziny z marmuru, kamienia wulkanicznego czy nawet piaskowca o zbitej strukturze ziaren lub bardzo małej średnicy ziaren. Dla tych, którzy chcą przeznaczyć więcej funduszy niezastąpionym pozostanie onyx.

 

2. Format płytki. Jeśli już decydujemy się na kamień, wybierzmy płytki, które się zazębiają. Ułożone prostokąty na ścianie w których widoczne są łączenia nie dają z pewnością takiego efektu jak zazębiające sie plastry np w sytemie Quick Fit. Wówczas mamy wrażenie, że każdy pojedynczy element układany był pojedynczo, nie widzimy odstępów, łączeń etc.

Zdjęcie: Lux4home (okładzina ścienna R240 White)

 

3. Okładziny na siatce. Kamień na siatce w pudełku zawsze nie budzi podejrzeń. Ewentualne problemy pojawiają się dopiero podczas montażu i po nim. Siatka wykonana ze złych materiałów po otrzymaniu wilgoci (choćby z kleju montażowego) zacznie gnić, butwieć a płytki czy okładzina zacznie nam odpadać! To przypadki wcale nie takie rzadkie na naszym rynku. Irytacja sięgająca wówczas zenitu iż dopiero co zakończony remont lub urządzanie mieszkania trzeba powtórzyć raz jeszcze dla każdego jest inna, ale kazdorazowo nie potrzebna. Wybierać zatem nalezy okładziny które posiadają CE lub firma która je dostarcza ma doświadczenie od lat i sprzedaje je także do sklepów (np. Lux4home).

 

 

Na zdjęciach przedstawione zostały okładziny z serii R240 White od Lux4home. To marmur w kiolorze ecru, gdzie pojedyncze plastry niczym puzzle zazębiają się z każdym następnym tworząc niewidoczne połączenia między nimi (co widać na zdjęciach). Seria R240 to także kolor grafitowo czarny oraz pastelowo zółty marmur.

środa, 15 czerwca 2011
Kamień naturalny w łazience

Dawniej zarezerwowany był tylko dla wyższych sfer, pozostał po dzień dzisiejszy we wnętrzach pałaców, zamków i rezydencji. Dzisiaj coraz bardziej przystępny, zróżnicowany i dopracowany, powraca do wnętrz. Kamień naturalny w łazienkach.

 

 

Kamień naturalny w łazience to elegancja, prestiż i trwałość. Fascynująca różnorodność form i gatunków daje swobodę możliwości i stałego poczucia bliskości z naturą. To materiał, którego nie dotyczy sezonowość, moda czy trendy. Ułożony, raz na zawsze pozostanie w naszym wnętrzu. Wraz z pracownikami Lux4home przygotowaliśmy przegląd takich artykułów do łazienki.

 

Z wszystkich możliwych produktów wyposażenia łazienki, na szczególną uwagę zasługują umywalki kamienne. W przeciwieństwie do umywalek ceramicznych, ich różnorodność dopasowanych form i kolorów oraz niepowtarzalność sprawiają, że łazienka staje się wyjątkowa - inna niż ta, do której przyzwyczailiśmy się latami. Mimo iż nie znajdziemy dwóch identycznych kamieni – tak i nie otrzymamy dwóch identycznych umywalek, ale często wstawiane podwójnie do salonu kąpielowego tworzą zgrany duet naturalnych produktów przyciągając nasz wzrok i uzależniając od swojej przenikającej naturalności.

Wybierać można w kolorystyce (czarne, białe, kremowe, żółte, szare, etc.), formach (stojące, blatowe, nablatowe, wiszące) czy stylu (nowoczesne, retro, klasyczne).

 

 

Ze wszystkich dostępnych modeli na rynku (ponad 700 wzorów) w ostatnich latach największym zainteresowaniem cieszą się te z surowego kamienia rzecznego (zdjęcie 1), oraz z magicznego kamienia onyks, które same w sobie zachwycają barwą i przenikliwością tego kamienia a dodatkowo dają możliwość podświetlenia umywalki, wprowadzając do łazienki wyjątkowy klimat (zdjęcie 2).

Dobre umywalki kamienne posiadają „deklarację zgodności CE”, są wykute z jednego bloku kamienia, a ich powierzchnia użytkowa jest polerowana. Praca z kamieniem - wyjątkowo wymagającym materiałem wymaga czasu i straty sporej części materiału. Jeśli decydujemy się na tego rodzaju wyposażenie łazienki, nie należy kierować się w pierwszej kolejności kryterium ceny. Z pewnością na takie umywalki trzeba przeznaczyć więcej, niż na umywalkę ceramiczną aby nie powtarzać zakupu. Wyspecjalizowane firmy z doświadczeniem dadzą nam nie tylko możliwość wyboru z setek modeli, ale i gwarancję że jest to faktycznie kamień naturalny. Polski rynek zna już przypadki tanich umywalek „kamienio-podobnych”, które były de facto odlewem z zaprawy klejowo betonowej odpowiednio zabarwionej, miały zbyt małe lub zbyt wielkie otwory odpływowe, były sklejonymi fragmentami kamienia i w pewnym momencie zaczynały przeciekać lub zamiast być wypolerowane były pokryte bezbarwnym lakierem, który po kilku miesiącach użytkowania łuszczył się płatami. Umywalki z kamienia nie mogą mieć zbyt cienkich ścianek, aby przy nagłym kontakcie z bardzo gorącą wodą ze względu na różnice temperatur nie pękały. Właściwy wybór pozwoli nam jednak cieszyć się przez długie lata umywalką, która nigdy się nie znudzi i każdorazowo będzie nas prowokować do spojrzenia i dotknięcia, a my zyskamy idealny element pasujący np. do ściany z kamienia.

 środa, 30 marca 2011

Wybieramy umywalki z kamienia-fakty i mity

Autorem artykułu jest Wojcik


Kamienne umywalki łazienkowe - na co zwrócić uwagę, aby nasza umywalka pozostała w łazience z nami na zawsze? W końcu łazienki remontujemy i wykańczamy raz na kilka lat...

Małe umywalki, duże umywalki, nablatowe, blatowe, stojące, asymetryczne, owalne, okrągłe, prostokątne czy kwadratowe a nawet meblowe. Gdy wybierzemy już funkcję umywalki stajemy przed kolejnym dylematem, bo do wyboru mamy umywalki ceramiczne, metalowe, szklane, drewniane czy umywalki z kamienia. Którą wybrać? Zadanie wcale nie łatwe, nawet dla architekta wnętrz.
O ile umywalki ceramiczne są już znane, sprawdzone tak drugie co do popularności, które podbijają nasze serca już mniej. Umywalki kamienne, bo o nich mowa są tak zróżnicowane pod kątem materiału, kolorystyki i wielkości że decydując się na ich zakup trzeba poznać fakty i mity ich dotyczące.

1. Umywalki z kamienia nie powinny być zbyt cienkie - Fakt!
Zbyt cienkie ścianki umywalki (najczęściej spotykane w chińskiej produkcji) mogą spowodować, że umywalka pęknie gdy nalejemy do niej nagle bardzo gorącej wody (różnica temperatur) lub gdy upadnie nam na nią np. maszynka do golenia.

2. Produkcja - import umywalek kamiennych tylko przez branżowe firmy - Fakt/Mit!
Faktem jest to, że przybywa "garażowych firm", które pod wpływem chwili importują np. 10 sztuk umywalek, chcąc sprzedać z zyskiem. Najczęstszym zawodem u klientów, którzy dokonali zakupu umywalki w takiej firmie jest sytuacja gdy okazuje się, iż umywalki nie da się zamontować, bo ma zbyt mały lub zbyt duży otwór odpływu. W Polsce średnica instalacji i sitek odpływowych jest znormalizowana i nie jest możliwe podłączenie umywalki, która została wyprodukowana np. na rynek amerykański czy azjatycki.

3. Nie wszystko piękne, co się świeci - Fakt!
To chyba jedna z bardziej brzydkich prawd jeśli chodzi o umywalki z kamienia dystrybuowane przez mało lub niewyspecjalizowane firmy. Zdarzało się tak, że "lustrzana" powierzchnia umywalki zmieniała się w chropowatą i zadziorną strukturę kamienia, po wcześniejszym spękaniu (niczym stary lakier samochodowy). Okazywało się wówczas, że kamień zamiast być polerowany, szlifowany, co jest czasochłonnym zajęciem był pokrywany grubą, ale przejrzystą warstwą lakieru (podobnego jak do parkietu). Po kilku miesiącach jego urok znikał wraz z ilością przelanej wody przez naszą umywalkę.

4. Kamienna umywalka może nie być z kamienia - Fakt!
Ale tylko w przypadku podejrzanie niskich cen. Można to bardzo łatwo sprawdzić pukając / stukając w umywalkę - kamień naturalny wyda zdecydowanie inny dźwięk, niż oszukana umywalka uformowana z gipsu czy betonu wymieszanego z pigmentami zagęszczonej farby dla uwiarygodnienia podróbki. Niska cena umywalki powinna włączyć światło ostrzegawcze.

5. Umywalki z kamienia muszą posiadać CE - Fakt!
Jest to obligatoryjne, mimo iż wielu o tym nie wie lub nie chce wiedzieć. Taki obowiązek na dystrybutora nakłada UE i polskie przepisy. Jednak ponieważ jest to kosztowne firmy omijają prawo starając się wprowadzić do obrotu produkty nie spełniające de facto norm jakości i bezpieczeństwa, bo to jest celem CE. Są do tego odpowiednie normy. Ilość argumentów tych, którzy twierdzą, że nie jest wymagane, bo go nie mają jest wyjątkowa, każdy jakąś bajkę zna. Umywalka z CE to produkt, którzy przeszedł nie jedną kontrolę jakości, jego pochodzenie jest znane a nam nie stanie się nic nieprzewidywalnego podczas korzystania z niego.

6. Umywalki z kamienia są zimne - Mit!
Kamień jest zimny, gdy dotykamy go na zewnątrz. Jeśli zamontujemy go we wnętrzu, będzie mieć taką temperaturę jak np. umywalka ceramiczna - przejmie temperaturę otoczenia.

7. Umywalki z kamienia są ciężkie - Fakt!
Kamienna umywalka nie jest w środku pusta - tak jak umywalki metalowe czy nawet ceramiczne, które są pewnego rodzaju "wydmuszką". Tutaj otrzymujemy pełną ściankę w zależności od modelu czasami bardzo grubą ciężkiego kamienia. Dlatego waga umywalki to średnio 15 kg dla średnicy 35 cm i nawet 500 kg dla umywalek stojących. Najpopularniejsze modele o średnicy 40 - 45 cm ważą ok 35-45 kg.

Umywalki_z_marmuru

8. Kamienna umywalka jest bardziej precyzyjnie wykonana - Fakt!
Jeśli porównujemy umywalki kamienne z ceramicznymi. Każda umywalka z ceramiki zniekształca się podczas procesu wypalania ceramiki. Widoczne jest to szczególnie w długich modelach nablatowych, które "falują" na prostym blacie. W przypadku kamienia kwestia idealnych rogów, kątów prostych czy płaszczyzny to tylko i wyłącznie kwestia precyzji rzemieślnika, który ją wykonał i obrobił.

9. Jeden blok skały = jedna umywalka - Fakt!
Tak robione są solidne umywalki. Bez klejenia wielu elementów. Z jednego skalnego bloku drążony o obkuwany jest pożądany model umywalki. Nie ma tutaj miejsca na klejenie. Dostrzec to można bardzo prosto patrząc na smugi kamienia - muszą one zachowywać ciągłość stworzonego wzoru na całej powierzchni.


Umywalki z kamienia dobrej jakości kontrolowane są na każdym etapie ich produkcji: wydobycie kamienia, kontrola pęknięć, obróbka skały, wykucie, nadanie odpowiedniej średnicy odpływu, opakowanie itp. Posiadają z pewnością CE. Praca z kamieniem - wyjątkowo wymagającym materiałem wymaga czasu i straty sporej części materiału. Jeśli stawiamy na tego rodzaju wyposażenie łazienki, nie kierujmy się kryterium ceny w pierwszej kolejności, a przy wyjątkowych okazjach "promocji" zapalmy lampkę ostrzegawczą, by nie powtarzać zakupów.
Dlaczego zatem umywalki z kamienia? Odpowiedź każdy da inną, ale zawsze pozytywną już po pierwszym tygodniu korzystania z takiej umywalki. Przeszywająca naturalność kamienia odczuwalna nie tylko wzrokowo ale i w dotyku oraz wyjątkowa trwałość powodują uzależnienie.---

 

Dane z rynku i zdjęcie uzyskane ze strony "Kamienne Umywalki".

 

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

niedziela, 30 stycznia 2011
Wyjątkowa umywalka nablatowa TOP Carrara Art 85 z marmuru.

Umywalki łazienkowe, które są nam teraz proponowane dają chyba nieograniczone możliwości selekcji wśród kolorów umywalek, materiałów (umywalki szklane, umywalki miedziane, ceramiczne czy kamienne). Patrząc jednak na kolekcję umywalki z kamienia ArtStone od Lux4home trzeba przyznać, że wszystkie inne wyglądają jakoś podobnie...

Jakość umywalek z kamienia jest naturalnie bezdyskusyjna (przynajmniej tych nie z Chin), odpowiednio grube ścianki, naturalny poler, pełne wypełnienie (umywalki metalowe i ceramiczne są puste w środku). Wszystko to odwdzięcza się trwałością i dziwnie wyjątkowymi doznaniami podczas kontaktu z nimi...

 

Czarno biala umywalka

 

 

Jak większość niestandardowych umywalek z kamienia budzić będzie ona albo skrajnie pozytywne opinie lub skrajnie negatywne...

Więcej tego rodzaju umywalek na: www.umywalka.eu

niedziela, 09 maja 2010
Kamienne umywalki z onyksu; z marmuru; z piaskowca; z otoczaków...

 

Ich jakość, trwałość, gubość ścianek, design i wielkość kolekcji umywalek zdumiewają... łazienka kojarzyć powinna się właście z tym... naturalnością... aż warto posłuchać.

 

 

Szanowni Państwo. Oglądając jakiekolwiek umywalki z kamienia warto zwrócić uwagę na grubość ścianek oraz na certyfikat CE. Gwarantuje on iż Państwa umywalka będzie spełniać przynajmniej elementarne normy jakości... (wszystkie ceramiczne maja taki certyfikat, dlaczego zatem nie kamienne?).

Zapraszamy na nowe strony:

Luksusowe umywalki z kamienia naturalnego

Wnętrza łazienek i kamienne umywalki

Płytki kamienne i okładziny ścienne z kamienia

Umywalki i łazienki

...

sobota, 24 kwietnia 2010
Okładziny ścienne z kamienia naturalnego - Lux4home

Okładziny ścienne z marmuru (do wyboru kolor biały, żółty, czerwono brunatny) lub kamienia wulkanicznego. Ich możliwości zastosowania są spore: okładziny na ściany we wnetrzach, korytarzach, łazienkach, i innych.

To doskonała alternatywa dla masowych produkcji glazury ceramicznej i płytek gresowych, która także daje nam możliwość wyboru koloru... Produkt odwdzięczy się subtelną naturalnością odczuwalną zawsze przy spojrzeniu na niego i ponadczasową trwalościa odporną na sezonową mode...

 

Płytki kamienne - Lux4home.pl

 

Okładzina ścienna z kamienia marmuru - Lux4home.pl

 

Okładziny kamienne - Lux4home.pl

 

Bez względu czy wykorzystane we wnętrzach jako pojedynczy pas płytek, czy jako wypełnienie całej ściany  zrobią wrażenie. Wyglądają one mniej więcej tak:

Wnętrze - Okładzina ścienna marmurowa - Lux4home.pl

 

Marmurowe płytki kamienne - Lux4home.pl

 

Więcej możliwości produktowych związanych z nowymi kolekcjami okładzin ściennych z kamienia naturalnego na stronach galerii Lux4home: Okładziny ścienne z marmuru, z onyksu, z piaskowca.

 

Więcej na stronach: Płytki i mozaiki kamienne; Kamienne umywalki z onyksu; Łazienki i wnętrza z kamienia Lux4home.


piątek, 26 marca 2010
Reliefy na ściany wg indywidualnego wzoru...

W ostatnio zaprezentowanych nowościach Lux4home pojawiły się tzw. Reliefy ścienne z możliwością utworzenia własnych motywów - wzorów lub wykorzystania udostępnionych. Z takimi śiankami działowymi, przegródkami wnętrza z kamienia naturalnego nabierają zupełnie nowego znaczenia...

 

 

Więcej na stronach www.Lux4home.pl - wnętrza i łazienki z kamienia.

 

 

wtorek, 03 listopada 2009
Umywalki z kamienia - otoczaki zatopione w żywicy...

We wcześniejszych wpisach poruszany był już temat umywalek z kamienia (onyks, marmur, piaskowiec).

Przyszła pora na umywalki z otoczaków zatopionych w przeźroczystej żywicy.

Podzielić je można na model (kształt: kwadratowy, prostokątny, okrągły) oraz na kolor zatopionych kamieni otoczakowych (dobrane starannie wg rozmiaru) na zielone, białe, czarne, kremowe. Zdjęcia naturalnie nie oddają efektu trójwymiarowości zatopionych kamyczków, ale efekt w połączeniu ze ścianą z mozaiki otoczakowej jest wyśmienity...

 

Lux4home

 

Lux4home

Lux4home

lux4home

Lux4home

 

Więcej infomracji w górnym menu... i na stronie importera.

czwartek, 29 października 2009
Szkło w łazience - szklane wanny...

Do tej pory na rynku mieliśmy do czynienia z różnymi kształtami wanien z tworzyw sztucznych. Ostatnie lata ukazały jednak więcej możliwości, jak np. wanny z kamienia wanny metalowa oraz co jest nowością wanny ze szkła.

Firma QUADRO w swojej ofercie proponuje swoim klientom szklane wanny jak i akcesoria ze szkła znanych producentów takich jak NOVELLINI - ELYSIUM czy też KOS. Niektóre z nich mogą Państwo zakupic w salonie Quadro w Katowicach.
szklane wanny wanna ze szkła wanna ze szkła
wanna ze szkła
Zdjęcia znalezione tutaj
środa, 28 października 2009
Parkiety z kamienia - przegląd mozaiki cz. 2

lux4home

W uzupełnieniu do poprzedniego wpisu o parkietach marmurowych przegląd pozostałych możliwości na podłogę, przez niektórych wykorzystywanych także na ścianie.

Parkiety z kamienia (nazwa de facto producenta) wykorzystywane są zarówno we wnętrzach jak i na zewnąrz (z wyłączeniem mozaiki, która nie posiada fugi).

 

Mozaiki parkietowe z plastrami w formie kwadratów różnią się między sobą rozmiarami pojedynczych kamyczków od 17mm x 17 mm, przez 3x3 cm, 5x5 cm po 10x10 cm.

 

Lux4

Lux4home

Lux4home

Lux4home

 

Więcej szczegółowych informacji na stronach: umywalki z kamienia, mozaiki kamienne - www.lux4home.pl


18:18, luxmario
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3